COVID-19 testēšana Tallinas ostās un lidostā

Par Covid-19 testēšanu Tallinas lidostā un ostās

Preses relīze, 2020. gada 31. augusts

Sākot ar 1. septembri, atgriežoties no valstīm ar paaugstinātu Covid-19 indeksu (vismaz 16 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju), Tallinas lidostā un ostās pasažieri tiks pārbaudīti attiecībā uz koronavīrusu. Tas ļaus saīsināt pašizolācijas pienākumu un atgriezties darbā ātrāk. Igaunijas iedzīvotājiem testēšana ir bez maksas, ārzemnieki varēs norēķināties uz vietas ar karti.

Pārbaudi var veikt Tallinas ostas A un D termināļu gājēju zonās un lidostas Qvalitas pagaidu pārbaudes punktā Tallinas lidostā. Pavadzīmes aizpildīšana un parauga ņemšana ilgst apmēram 5 minūtes dzīvās rindas kārtībā.

Pasažieri, kas ierodas ar vilcienu vai pa sauszemi, varēs pieteikties pārbaudei, zvanot pa speciālu tālruņa numuru, 1-2 dienas iepriekš testēšanai Igaunijā – Tallinā, Tartu, Pērnavā, Narvā, Kohtla-Jervē, Vīlandē, Paidē, Rakverē, Kuresārē vai Kärdlā.

Kārtība, kas jāievēro pēc testēšanas:

  1. testēšana (pašizolācija) --> sms negatīvs rezultāts --> 7 dienu daļēja pašizolācija --> atkārtots tests --> negatīvs rezultāts --> atgriešanās pie ierastās dzīves
  2. testēšana (pašizolācija) --> pozitīvs rezultāts (informēšana /digilugu.ee) --> pašizolācija, sekošana tālākām norādēm

https://vm.ee/en/information-countries-and-self-isolation-requirements-passengers

https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0