Serbija maija svētkos

Īsi ceļojumi brīvdienās, Brīvdienu ceļojumi, Speciālie piedāvājumi
1
3
Rīga
Serbija
01.05. - 04.05.2021.
līdz vietu pieejamībai
līdz vietu pieejamībai
Maija svētkos
no  479 €
Serbija – maziepazīta Centrālo Balkānu valsts, kura šogad ierindota Lonely Planet visizdevīgāko gala-mērķu Top 10!
 
Serbijas raibās vēstures avoti meklējami Senajā Romā, Bizantijas un Osmaņu impērijās. Neskaitāmi Na-cionālie un dabas parki rūpīgi sargā daudzas cilvēka saimnieciskās darbības nesabojātas teritorijas, kas bagātas ar dzīvniekiem un augiem, kas citās Eiropas valstīs balansē uz izzušanas robežas. Te par lētu naudu var atpūsties minerālūdens vai slēpošanas kūrortos, apskatīt senas pilsētas – cilvēki Belgradas teritorijā dzīvo vismaz 7000 gadus, iepazīt klosterus un baznīcas, no kurām Sv. Savas baznīca ierindota starp pasaulē lielākajām reliģiskajām celtnēm, ļauties kuģītim vest Jūs pa Donavu uz Melnās jūras pusi, vai arī vienkārši izbaudīt Serbijas iedzīvotāju sirsnību un viesmīlību.
 
lidojums un 3 naktis viesnīcā Hotel Royal Inn 4* ar brokastīm
no 479
tikai aviobiļete Rīga-Belgrada-Rīga no 299 €
 
Piedāvātās papildu ekskursijas:
01.05. Belgradas pilsētas ekskursija  – 30 € (ilgums ~ 4 stundas)
Pilsētas apskates ekskursijas laikā viesosimies Sv. Savas baznīcā, kājām izstaigāsim Belgradas vēsturisko centru: Republikas laukumu, Terazije laukumu, Tasmajdanas parku, Skadarlijas kvartālu, apskatīsim Albāni-jas pili, Nacionālo parlamentu un Belgradas pilsētas parlamentu, kā arī Sv. Marka baznīcu.
 
02.05. Ekskursija uz Fruska Gora, Sremski Karlovci, Petrovaradin & Novi Sad – 65 € (ilgums ~ 8,5 stundas)
Pirmā apstāšanās vieta šīs ekskursijas laikā, būs Fruska Gora – kalns, kur 16 gadsimtā tika uzbūvēts serbu ortodoksu klosteris. Tas kalpoja par apbedīšanas vietu visievērojamākajiem reģiona cilvēkiem. Klos-tera baznīcā varēs apskatīt vēlīnā viduslaiku periodā radīto ikonastāzi un dažas freskas. Pavisam netālu atrodas Sremski Karlovici – neoficiālā serbu galvaspilsēta Habsburgu valdīšanas laikā, kas pazīstama ar ba-roka arhitektūru pilsētas centrā un lieliskiem vīniem, kurus, pēc pilsē-tas apskates, nobaudīsim vietējā vīna darītavā. Pēc tam apskatīsim Petrovaradinas cietoksni. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Novi Sad pilsētu, kas ir Vojevodinas autonomā apgabala galvaspilsēta. Pilsēta lepojas ar 19. gadsimtā būvētu centrālo daļu, muzejiem, izstāžu galerijām un stilīgiem vietējiem iedzīvotājiem, kuri runā vienā no sešām pilsētas oficiālajām valodām.
 
03.05. Ekskursija uz Golubački cietoksni, Djerdapa aizu un Lepenski Vir – 90 € (ilgums ~ 12-13 stundas)
Ekskursijas sākumā apmeklēsim Golubački cietoksni – kas atrodas Donavas upes dienvidu krastā. Cietoksnis uzbūvēts 14. gadsimtā un viduslaikos kalpoja Ungārijas karalistes aizsardzībai pret Otomaņu im-pēriju. Cietoksnim ir 9 savstarpēji nesavienoti un apm. 25m augsti sargtorņi, kā arī viduslaiku freskas, kas apskatāmas tā centrālajā daļā. Pēc pusdienām dosimies izbraukumā ar kuģīti par Djerdapa aizu, kas ir viena no dziļākajām Eiropā un veido Serbijas lielāko Nacionālo parku. Uz kuģīša pavadīsim orientējoši 1 - 1,5 stundas. Ekskursijas no-slēguma daļā apmeklēsim Lepenski Vir – nozīmīgu arheoloģisko izra-kumu vietu. Ar jaunākajām zinātniskajām metodēm noteikts, ka šajā vietā izvietotā Mezolīta laikmeta apmetne un tai pieguļošie desmit ciemati ir izveidojušies apm. 9000 g. pirms Kristus un, tā kā organizēta cilvēku dzīve šajā vietā noritēja gadsimtiem, to var dēvēt par vienu no pirmajām Eiropas pilsētām.
 
04.05. Kalemegdans un pazemes Belgrada – 30 € (ilgums ~ 3,5 stundas)
Pēdējās dienas ekskursijas laikā ar kājām dosimies uz Belgradas cie-toksni, kas izvietojies brīnišķīgajā Kalemegdana parkā. Aplūkosim arī ievērojamus Belgradas vēstures pieminekļus - Viktors, Despota Ste-fana tornis un Zindana vārti ir tikai daži no tiem. Pazemes Belgrada atklās paslēptus objektus un nežēlīgo pagātni. Apskatīsim seno ro-miešu aku, Tito perioda militāro bunkeru, austriešu šaujampulvera glabātuvi, ar romiešu sarkofāgiem, ziedojumu altāriem un kapakme-ņiem. Dzirdēsim gida stāstījumu par seno Belgradu. Apmeklēsim dzi-ļas alas, kur senāk glabāja pārtiku un vīnus.
 
Cenā iekļauts
 • lidojums no Rīgas, transfēri
 • reģistrētā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 8 kg
 • ēdināšana lidojuma laikā
 • 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, vieta 1 personai divvietīgajā numurā
 • brokastis viesnīcā
Noteikumi
 • pirmā iemaksa - 200 €
 • pasei jābūt derīgai vismaz 3 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas
! Lidojums un viesnīcas pakalpojumi tiek nodrošināti ievērojot Covid-19 drošības noteikumus.
 
Papildu izdevumi
 • neiekļautās ēdienreizes
 • izvēlētās ekskursijas (ekskursiju aprakstus jautājiet Estravel Latvia ceļojumu konsultantiem)
 • vīza, ja tāda nepieciešama
 • ceļojuma apdrošināšana
 • citi pakalpojumi, pēc nepieciešamības
 • apmešanās vienvietīgajā numurā - no 80 €
Noderīga informācija
Lidojumi:
 • 01.05. – izlidošana no Rīgas 07.35, ierašanās Belgradē 08.50
 • 04.05. – izlidošana no Belgrades 17.55, ielidošana Rīgā 22.15
Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk Balkānu reģionam raksturīgā neskartā daba, senas pilsētas ar bagātu vēstures mantojumu, vietējo iedzīvotāju sirsnība un atsaucība 
 
 • Gaisa temperatūra: ap 14 C dienā, ap 6 C naktī
 • Laikapstākļi: lietus iespējamība 21%, vējains
 • Laika starpība ar Latviju - 1 stunda
 • Valūta: 1EUR = 117.51 RSD (Serbijas dinārs)
 • Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājošs gids
icon

 

 

 

 

 

Invalid Input
Norādiet vēlamo izbraukšanas datumu!
Invalid Input
Norādiet ceļotāju skaitu!
Invalid Input
Invalid Input
Lūdzu ievadiet ziņas saturu!

Kontaktinformācija

Ievadiet Jūsu vārdu un uzvārdu!
Lūdzu ievadiet e-pastu!
Invalid Input
Invalid Input
44.830311
20.450741
no
479