X

Avio ziņas

Izceļošana un atgriešanās Latvijā ar 11.10.2021.:
 
Vēlamies informēt, ka no 21.10. - 15.11. Latvijā ir izsludināta cietstāve jeb “lokdauns”, kas nosaka stingrus personu pārvietošanās ierobežojumus, tai skaitā kārtību, ka visām personām no plkst. 20.00 līdz 5.00 ir jāuzturas savās dzīvesvietās. 
 
Tādējādi personām, kuras ieceļojušas Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savu dzīvesvietu vai dodas uz lidostu, lai izceļotu, ir jābūt līdzi apliecinājumam, biļetēm un pasei/ID kartei.
 

Apliecinājuma veidlapa atrodama šeit.

VAKCINĒTAJIEM / IZSLIMOJUŠIEM:
 • nebūtiska ceļošana atļauta
 • ceļošanai nepieciešams sadarbspējīgs sertifikāts ar QR kodu (pagājušas >15 dienas kopš vakcinācijas kursa pabeigšanas) / apliecina izslimošanas faktu (līdz 180 dienām)
 • pirms atgriešanās/iebraukšanas Latvijā (t.sk., ceļojot ar savu transportlīdzekli) vietnē covidpass.lv jāaizpilda apliecinājums
 • pašizolācija nav jāievēro, atgriežoties no ES vai EEZ valstī, Šveices vai Apvienotajā Karalistes, kā arī trešajām valstīm, izņemot atgriežoties no īpaši augsta riska valstīm Covid-19
 • PCR testi nepieciešami ceļošanai uz atsevišķām EEZ valstīm, kā arī trešajām valstīm
NEVAKCINĒTAJIEM / NEIZSLIMOJUŠIEM:
 • nebūtiska ceļošana atļauta (izņemot uz īpaši augsta riska trešajām valstīm)
 • Covid-19 PCR tests jāveic ne agrāk kā 48/72 h pirms plānotās izceļošanas
 • pirms atgriešanās Latvijā (t.sk., ceļojot ar savu transportlīdzekli) vietnē covidpass.lv jāaizpilda Covidpass apliecinājums
 • atgriežoties Latvijā no ES vai EEZ valstīm vai Šveices, zema riska trešajām valstīm, tests nav jāveic, bet ir jāievēro 10 dienu pašizolācija (pašizolācijas laiku var saīsināt, ja 7. dienā veic RNS testu un tas ir negatīvs)
 • atgriežoties Latvijā no augsta riska trešajām valstīm (t.sk. ES un EEZ augsta riska valstīm), tests ir jāveic, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija (pašizolācijas laiku var saīsināt, ja 7. dienā veic RNS un tas ir negatīvs)
 • Covid-19 PCR testi jāveic ne agrāk kā 48/72 h pirms plānotās ieceļošanas/izceļošanas (negatīvs rezultāts jāuzrāda pirms iekāpšanas pasažieru pārvadātāja transportlīdzeklī)
 • pašizolācija nav jāievēro bērniem līdz 12 gadu vecumam, kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šajā gadījumā bērni neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu 10 dienu periodā kopš izbraukšanas no augsta riska valsts.
Papildu informācija>> un saites uz Covidpass>>, Re-Open EU>>Sertifikāts >>, Pašizolācija >> vai jautājiet Estravel Latvia ceļojumu konsultantam.
 

Jaunie regulējumi pasākumu, konferenču un semināru rīkošanai/apmeklēšanai Latvijā no 18.10.2021.

Estravel Latvia turpina strādāt attālināti, pilnībā nodrošinot savus klientus ar aktuālo informāciju un atbalstu, organizējot ceļojumus un nodrošinot pakalpojumus! 

Elektronisko ierīču pārvadāšanas noteikumi, ceļojot uz ASV

Vēlamies jūs informēt par jaunajiem elektronisko ierīču pārvadāšanas drošības noteikumiem saistībā ar lidojumiem no sākuma un tranzīta lidostām uz galamērķiem ASV.

Iesākumam vēlamies atgādināt pasažieriem par nepieciešamību savlaicīgi ierasties lidostā visu nepieciešamo procedūru veikšanai, tai skaitā reģistrācijai (check-in), drošības pārbaudēm un nokļūšanai līdz iekāpšanas vārtiem (gate). Ņemiet vērā, ka ikvienam pasažierim var tikt veiktas papildu pārbaudes un uzdoti papildu jautājumi.
Jaunie noteikumi attiecas uz elektronisko ierīču pārvadājumiem lidojumos uz ASV. Pasažierim pēc drošības dienesta darbinieka pieprasījuma ir jāspēj tūlītēji nodrošināt šādas prasības:
drošības pārbaudes komandas klātbūtnē ieslēgt jebkuru elektronisko vai ar baterijām darbināmu ierīci, piemēram, telefonu, planšetdatoru, e-grāmatu, klēpjdatoru, lai nodemonstrētu tās funkcionēšanu. Ja pēc pieprasījuma pasažieris nav spējīgs nodemonstrēt, ka ierīce ir uzlādēta un darbojas, pasažieris plānotajam reisam netiek pielaists.

Lūdzam pārliecināties, ka varat nodrošināt pilnīgu šādu ierīču uzlādi vēl pirms ierašanās lidostā. Lūgums neievietot rokas bagāžā un neienest lidostā nekāda veida nestrādājošas elektroniskās ierīces, pretējā gadījumā jūs netiksiet pielaisti lidojumam kā plānots.

Pasažieriem, kas lido uz ASV ar pārsēšanos:
Ja jūs lidojat uz ASV, veicot pārsēšanos, it īpaši saistībā ar garajiem ceļojumiem, lūdzu, pārliecinieties, ka neiztukšojat un pilnībā neizlietojat ierīcē esošā barošanas avota strāvu, veicot pirmo ceļojuma daļu. Lidostās uzlādes punktu pieejamība ir ļoti ierobežota. Pasažieriem joprojām ir atļauts lidmašīnā izmantot elektroniskās ierīces saskaņā ar agrākiem spēkā esošajiem noteikumiem.

Jautājumi un atbildes

Uz kādām elektroprecēm attiecas drošības noteikumu izmaiņas?

Šīs papildu pārbaudies attiecas uz tādām elektroniskajām ierīcēm kā planšetdatori, telefoni, e-grāmatas, klēpjdatori. Ja drošības dienests pieprasa ieslēgt jūsu rīcībā esošo elektronisko ierīci, jums šī prasība ir tūlītēji jāizpilda.

Kas notiek, ja elektroniskās ierīces barošanas avotā nav strāvas?

Ja jūs nespēsiet nodrošināt elektroniskās ierīces darbību, jūs netiksiet pielaisti plānotajam lidojumam. Ja ierīci nav iespējams ieslēgt, to nedrīkst ievietot rokas vai nododamajā bagāžā.

Ko darīt, ja, lidojot uz ASV, ir ieplānotas pārsēšanās un kādas elektroniskās ierīces baterija ceļā ir izlādējusies?

Visās elektroniskajā ierīcēs ir obligāti jābūt strāvai un, ja ierīces nebūs iespējams uzlādēt, jūs netiksiet pielaisti lidojumam. Ja ir ieplānots garāks lidojums, lūdzu, pirms nokļūstat tranzīta lidostā, lai dotos tālāk uz galamērķi ASV, lietojiet rīcībā esošās elektriskās un elektroniskās ierīces taupīgi.

Vai lidojumam uz ASV papildu pārbaudes tiks veiktas visiem pasažieriem?

Visiem pasažieriem, kas lido uz ASV, ir jābūt gataviem īpašumā esošo elektronisko ierīču pārbaudei, t.i., tajās ir jābūt pietiekošo daudz strāvas, lai tās varētu izmantot.

Vai lidmašīnas salonā ir atļauts ienest jaunu elektronisko ierīci, kas iegādāta lidostas veikalā un tajā nav strāvas?

Pasažierim jebkurā gadījumā ir jāspēj nodemonstrēt, ka ierīce pilnībā darbojas. Drošības dienestiem pirms iekāpšanas vārtiem ir tiesības pārbaudīt arī pašu ierīci un ierīces iepakojumu. Lūdzu, veiciet visus nepieciešamos pasākumus, lai jūsu iegādātās elektroniskās ierīces tiktu uzlādētas pirms sasniedzat drošības pārbaudi un iekāpšanas vārtus.

Vai lidostās tiks ierīkoti papildu uzlādes punkti?

Tiks ierīkoti daži papildu uzlādes punkti, taču pasažieriem ir jāparūpējas, lai īpašumā esošajās elektroniskajā ierīcēs vienmēr būtu pietiekoši daudz strāvas. Lūdzu, veiciet visus iespējamos pasākumus, lai jūsu īpašumā esošās elektroniskās ierīces būtu pilnībā uzlādētas pirms ierodaties lidostā.

Vai pasažieriem ir atļauts lidmašīnā izmantot elektroniskās ierīces?

Pasažieri drīkst izmantot elektroniskās ierīces lidmašīnā. Iepriekšējie noteikumi par elektronisko ierīču izmantošanu Lidojuma režīmā paliek spēkā.

Vai pasažieri kā parasti drīkst izmantot mobilo iekāpšanas karti?

Jā, pasažieriem joprojām kā iekāpšanas kartes ir iespēja izmantot savus mobilos telefonus. Lūdzu, pirms ierašanās lidostā pārliecinieties, ka elektroniskajām ierīcēm, kurās atrodas iekāpšanas kartes, ir pietiekošs bateriju darbības laiks.
bottom logo
   +371 67283300         sales@estravel.lv

   

Sazināties ar mums

Jaunumi

Es piekrītu Privātuma politika
bottom logo
   +371 67283300
   sales@estravel.lv
   
American Express    IATA   ALTA
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-180413-17');