Slēpošanas trašu apzīmējumi

Iesācējiem – Šeit ir pieejamas slēpošanas skolas un dažādu grūtības pakāpju nobrauktuves, lai jūs varētu uzsākt pamazām un jau nedēļas beigās krietni progresēt. Trases iesācējiem parasti tiek atzīmētas ar zaļas krāsas aplīti un tajās ir neliels slīpums. (Eiropā trases iesācējiem marķē arī ar zilu krāsu.) Sākt nekad nav par vēlu!

Slēpotājiem ar nelielu pieredzi – Šīs trases tiek atzīmētas ar zilas krāsas četrstūri, parasti ir labi izstrādātas un uzturētas, jo arī tiek noslogotas visvairāk. (Eiropā vidēja līmeņa trases marķē arī ar sarkanu krāsu.)

Slēpotājiem ar lielāku pieredzi - Trases tiek atzīmētas ar melnu rombu vai diviem melniem rombiem, ja tās ir paredzētas profesionāļiem. Tās var būt labi vai arī ne tik labi uzturētas, ir stāvas, tajās var būt ļoti šauras nobrauktuves, iespējama palielināta vēju iedarbība un citi šķēršļi. (Arī Eiropā trases profesionāļiem marķē ar melnu krāsu, taču dažkārt tiek izmantota arī oranžā krāsa.)

Snovbordistiem – Piemērots reljefs nobraucieniem ar sniega dēli, kā arī izveidotas „superpipe" caurules un frīstaila rampas. Snovborda parkus parasti atzīmē ar oranžu četrstūri.